Materiał video dostałem od Michała (dzięki po raz kolejny!). Jest to kolejny przykład jak społeczność (grupa mieszkańców) próbuje sobie radzić ze wszelkiej maści szkodnikami. W tym przypadku są to nagrania wandala które trafił do internetu.

Sam materiał został opracowany przez ekipę skupioną wokół warszawskiego Służewa. Osoby zainteresowane mogą się skontaktować przez ich profil na FB  fb.com/sluzew

Póki co, nie został on ujęty ale moim zdaniem, osiągnięto jeden ważny cel. Mieszkańcy zauważyli problem wandalizmu i na pewno teraz bardziej się rozglądają za osobami które odwiedzają ich klatki schodowe (przypominam artykuł o ulotkarzu z piekła 😉 ). Zdjęcia wandala są też umieszczone na drzwiach wejściowych do bloku.

Mieszkania w którym dzieje się akcja filmu to zwykłe blokowisko. Żadne strzeżone osiedla. Monitoring został zamontowany na wniosek mieszkańców aby móc skutecznie zwalczać właśnie tego typu akcje.

W tym przypadku osobnik jest (na szczęście) ewidentnym kretynem. Co ułatwi jego odnalezienie. Jeżeli ktoś go rozpoznaje niech da znać miejscowej policji.

Co myślicie o takim sposobie radzenia sobie z wandalami?

YouTube Preview Image