Pracuję sobie spokojnie nad wpisem o utracie dokumentów i w ramach przerwy chcę sprawdzić pocztę. Wchodzę na stronę główną onetu a tam taki news. To już chyba lekkie przegięcie. My nawet nie potrzebujemy terrorystów. Sami doskonale paraliżujemy swój system infrastruktury krytycznej. Zdaje sobie sprawę że awaria dotyczy około 10% mieszkańców Wrocławia ale to jest i tak wciąż o 10% za dużo. Swoją drogą, ciekaw jestem powodów awarii. Śnieg napadał i zerwał trakcje? 😉

Wrocław to moje rodzinne rejony, także jak tylko dostanę jakieś informację to coś wrzucę. Awaria trwała od godziny 12.00 do około 13.30. Nie wiem jak w innych służbach ale w pogotowiu jest to raczej spokojny czas. Jestem ciekaw czy została zachowana komunikacja telefoniczna między dyspozytorami a jednostkami pogotowia ratunkowego. Ktoś ma może jakieś informacje na ten temat?

W północnej części Wrocławia doszło do awarii numerów alarmowych: na policję, straż pożarną i na pogotowie ratunkowe. Nie działa również numer alarmowy 112 – poinformowała TVN24. Awaria dotyczy obszaru, na którym mieszka około 50 tys. wrocławian.

Nie działają numery alarmowe – 997, 998, 999 – awaria dotyczy mieszkańców północnej części miasta, może ona dotyczyć nawet 50 tys. mieszkańców.

Remigiusz Adamańczyk z wrocławskiej straży pożarnej podał tymczasowe numery, pod które należy dzwonić. Numery rezerwowe to: (71) 320-70-60, oraz numer komórkowy: 697-055-598.

– Na tę chwilę nie ma informacji, by ktoś potrzebował pomocy straży pożarnej – mówi Adamańczyk. – W tym momencie jeżeli ludzie dzwonią na numer 998 to połączenie jest przełączane na numer komórkowy ? mówił.

– Pracownicy TP S.A. pracują nad usunięciem awarii i nad tym, aby chwilowo połączenia były przekierowywane na numery stacjonarne, żeby nie spowodować zagrożenia ? zapewnia rzeczniczka prasowa TP SA we Wrocławiu, Maria Piskier.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/awaria-we-wroclawiu-50-tys-ludzi-nie-moze-wezwac-p,1,4118619,region-wiadomosc.html

Jeżeli chcesz być informowany o nowych wpisach pojawiających się na blogu, wpisz swój adres e-mail do subskrypcji po prawej stronie.