Na prośbę jednego z uczestników (pozdrawiam Bartek 😉 ) będzie częściej poruszany temat bezpieczeństwa dziecka. Między innymi zjawisko kidnapingu, foteliki dziecięce i udzielanie pierwszej pomocy dziecku. Szczególnie to ostatnie jest bardzo ważne. Niedawno młodsza latorośl mojego znajomego poważnie się zakrztusiła, nie doszło do uszkodzeń w mózgu tylko dzięki szybkiej reakcji i odpowiedniego udzielenia pomocy.

Jednak zanim na blogu zaczną się pojawiać artykuły chciałbym Was zapytać o zdanie. Jakiś czas temu w USA rozpętała się dramatyczna dyskusja na temat „najgorszej matki świata”.

Dziewięcioletni syn nowojorskiej dziennikarki Leonore Skenazy od dawna prosił ją, by pozwoliła mu samemu przejechać się po mieście. Któregoś dnia matka zabrała go do centrum handlowego, gdzie wręczyła mu pieniądze na bilet i dała całusa na drogę. Niedługo potem dziecko zjawiło się w domu. Kilka miesięcy później Skenazy opisała całą historię w felietonie dla „New York Sun”.

Następnego dnia po publikacji tekstu o Skenazy mówiły całe Stany Zjednoczone. Posądzano ją o najgorsze zaniedbania. Dziś wpisując w Google „America’s Worst Mother” [Najgorsza matka Ameryki] wyskakuje nazwisko Skenazy.

Tutaj jest link do całego wywiadu

Czy takie totalne „chowanie pod kloszem” nie prowadzi do zniedołężnienia kolejnych pokoleń?
Większość z nas bawiła się jeszcze na podwórku i przychodziła do domu z obdartymi kolanami i rękami pełnymi sznyt.

Nikt z tego problemu nie robił. Teraz coraz częściej zdarzają się sytuację, że rodzice przyprowadzają takie dziecko na Szpitalny Oddział Ratunkowy i oczekują podania szczepionki na tężec (nazywanej ATX).

A może faktycznie świat staje się coraz groźniejszy?

Co myślicie o tej sprawie?

Warto przeczytać:

1.LRAD czyli jak policja kupiła sześć megafonów za 780tyś. złotych

2.Bezpieczne osiedla bez kamer czyli security by design

3.O ?rzetelności? w POLITYCE i ?usta usta? w karetce

4.Bezpieczeństwo w lateksie czyli 12 zasad jak chronić siebie przed zakażeniem

5.?PANIE! WEŹ PAN TO BYDLE!? ? czyli jak reagować na agresywnego psa