Zawsze kiedy mam do czynienia z nowym współpracownikiem/wykładowcą lubię sprawdzić co mówi o nim sieć oraz portale społecznościowe. Nie raz, nie dwa zdarzyło mi się trafić na prywatne zdjęcia które nie powinny opuścić wąskiego grona znajomych. Podobną sytuację mamy podczas rekrutacji na bardziej „poważne” stanowisko. Możemy być pewni iż nasza kandydatura zostanie sprawdzona przez pryzmat portali społecznościowych takich jak Facebook, N-K, GoldenLine itd. Znajoma prowadząca rekrutację na stanowisko obejmujące kontakty z ważnymi kontrahentami dokonała takiej „standardowej” kontroli kandydata. Na jednym z powszechnie dostępnych zdjęć była mało wybredna fotka z wieczoru kawalerskiego.Mimo dobrych referencji kandydat został odrzucony. Pracownik firmy reprezentuje ją również po godzinach pracy.

Musimy być świadomi faktu, że często dobrowolnie umieszczamy w internecie nasze dane osobowe, kontakty, informacje o wykształceniu, doświadczeniu w pracy i wiele innych informacji. Stanowi to ogromne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

Poniżej link do odcinku magazynu internetowego Geek-Show. Pod koniec programu jest informacja na temat sposobu ustawień prywatności na facebooku i wykorzystanie opcji grupa.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-uniknac-kompromitacji-na-Facebooku.-The-Geek-Show-%2316,c,2775.html

Jeżeli chcesz być informowany o nowych wpisach pojawiających się na blogu, wpisz swój adres e-mail do subkrypcji po prawej stronie.

W temacie:
Parę słów o phisingu