Sytuacja sprzed dosłownie 10 minut. Na tyle ciekawa (i komiczna 😉 ), że chciałem się nią z wami podzielić.

Dzwoni domofon
Ktoś: ulotki roznoszę
Ja: no to niech pan je zostawi w koszyku na zewnątrz
Ktoś: nie to nie

i dzwoni pod kolejne numery.

Nieco zniesmaczony sytuacją, ubrany w dres wyjściowy, klapki i koszulę Under Armour (+6 do samopoczucia) zszedłem do do drzwi na dół (a mieszkam nisko, więc szybko się tam znalazłem). Mimo wszystko Pan już zdążył dostać się do środka i zaczął wykładać makulaturę na skrzynce pocztowej.

Siatka na ulotki w moim bloku

Po krótce mu uświadomiłem, że nie życzymy sobie śmieci na naszej klatce schodowej, że jego zachowanie nie jest mile widziane i że jeżeli jeszcze raz zobaczę jego osobę która zaśmieca klatkę schodową zostanie to zgłoszone policji.

Pan oczywiście wyraził swoją dezaprobatę w niekoniecznie parlamentarny sposób. Oświadczył również, że wykonuje tylko swoje obowiązki i że nie mam prawa.

Nie przedłużając dyskusji poprosiłem go uprzejmie o opuszczenie posesji i powiedziałem, że też wykonuję swoje obowiązki. Obywatelskie. Zabrzmiało strasznie patetycznie ale zadziałało. 😉

Pozostaje mi tylko jeszcze wydrukowanie odpowiedniej informacji dla sąsiadów (umieszczona będzie na drzwiach) z prośbą o nie otwieranie obcym osobom.

Dlaczego przeszkadzają mi ulotkarze w budynku?

1. Zostawiają śmieci

2. Zapychają skrzynki pocztowe

I co najważniejsze:

3. Wpuszczając ich, nigdy nie wiesz czy to naprawdę „ulotkarz”. Może to być równie dobrze złodziej który przyszedł na zwiady, znudzony dzieciak który chce porysować ściany albo bezdomny który chętnie się zdrzemnie pod Twoimi drzwiami (do przytułku go nie przyjęli bo jest pod wpływem).

I pamiętajcie, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Jeżeli Ty dzisiaj nie zareagujesz, to jutro możesz zastać kilka splądrowanych mieszkań.

miało być o czymś innym dzisiaj ale jest o tym. Takie moje blogerskie prawo. 😉

Łukasz Stępień

Warto przeczytać:

1.5 mitów na temat resuscytacji (reanimacji)

2.Podstawy prawne samoobrony ludzkim językiem cz. 1

3.Narzędzie do samoobrony cz. 1 ? wstęp

4.Czy jesteś spostrzegawczy?

5.Zły nożownik zabił dobrego 17-latka czyli medialny bullshit