Jest to kontynuacja artykułu Larsa Petera Otzena. Tutaj jest część pierwsza.

To oczywiście nic innego jak morderstwo, ale utrzymanie kultury w tych okolicznościach to syfiasta sprawa.

Tylko rządy i grupy religijne wykorzystują krypto-język, usprawiedliwiający zabijanie i powinieneś przyzwyczaić się do tego, że:

Już nie ma szarych stref, nie ma okoliczności łagodzących, nie ma sił wyższych, mącących Twój osąd ?usprawiedliwieniami? słuszności SPRAWY (zazwyczaj ?wolności?)… Ty i tylko Ty odpowiedzialny jesteś za swoje działania.

Chodzi tu oczywiście o zachowanie moralności… Twojego CZŁOWIECZEŃSTWA.

?Pragnienie łagodności, ale zdolność do grania ostro? powinno być tu kluczowa myślą.

No i: Trzymaj się z dala od grup, w których wszyscy ubrani są jednakowo… a powinieneś dać sobie radę.

Przywództwo i psychopaci

Kompetencja to władza, właściwie zrównoważona grupa zawiera wiele różnych zestawów umiejętności oraz kwalifikacji.

W konkretnej sytuacji, ktoś z Twojej grupy będzie musiał narzucić innym prawidłowy sposób rozwiązania problemu.

Tutaj czyha największe zagrożenie: w ludzkiej naturze tkwi chęć dominacji, władza to… WŁADZA, to rzecz którą człowiekowi bardzo trudno jest wypuścić potem z rąk.

A ten krytyczny moment da się przetrwać dzięki całkowitej otwartości i DŁUUUUGIM dyskusjom. Ktoś, o kim tu mowa, musi być obserwowany i delikatnie uświadamiany, jeśli przekracza ograniczenia grupy. Ograniczenia będą musiały (jak szybko się okazuje) być dostosowywane w nieskończoność.

Jednak dobra wiadomość brzmi: dla dobrze dopasowanej grupy stanie się to drugą naturą. Niestety, musisz spodziewać się powstania (i, miejmy nadzieję, upadku) PSYCHOPATY. Psychopaci znają tylko jedno pragnienie: WŁADZA.  Bez znaczenia czy zdobywają ją przez karierę polityczną, interesy… czy przez gwałt albo mord.

Schemat zachowawczy psychopaty łatwo jest dostrzec:

– psychopata nie jest zdolny do samokrytyki

– psychopata używa przeładowanego przymiotnikami języka (ludzie używający w piśmie mnóstwa ?!!!!!? należą do tej samej kategorii)

– psychopata pełny jest samouwielbienia (nigdy nie choruję, zawsze sobie poradzę, nigdy nie popełniam błędów, itd., itd., itd.)

– psychopata ZAWSZE gdy coś pójdzie źle, obwiniać będzie kogoś innego (a skoro są psychopatami, to uda im się to!)

– psychopata ZAWSZE kiedy coś się uda, próbował będzie przypisać zasługi sobie (a skoro są psychopatami, to uda im się to!)

– psychopaci są zwykle skrajnie charyzmatyczni i empatyczni, manipulują innymi z taką łatwością, z jaką ty myjesz zęby.

– psychopata wykorzystuje radykalny język dla opisania osób, których nie lubi (nie przekleństwa jako takie, raczej słowa takie jak ?zdrajca? i porównania do zwierząt… WSZYSTKO, co umieszcza taką osobę na poziomie niższym, niż sam psychopata.

W więzieniu używaliśmy kwestionariusza, dla wskazania psychopatów, pytania są tak sformułowane, żeby ?normalna? osoba miała naprawdę poważny problem ze znalezieniem odpowiedzi.

Jedno z pytań brzmi tak:

Dwie siostry organizują swojej matce pogrzeb.

Na pogrzebie jedna z nich zauważa PIĘKNEGO mężczyznę, o wyglądzie BOGA, w FANTASTYCZNYCH ciuchach… natychmiast zakochuje się na zabój i przysięga urodzić jego dzieci.

3 tygodnie później jej siostra umiera.

Znacie odpowiedź?

JEŚLI tak, nie bójcie się. To tylko jedno ze 120 pytań, potrzeba czegoś więcej niż ankiety, żeby wskazać psychopatę. Ale jest to pewna wskazówka 🙂 Psychopatą wewnątrz grupy należy się zająć

NIEZWŁOCZNIE.

PS. Przeprowadzone niedawno w Szwecji badanie pokazuje, że 53% wielkich ludzi świata biznesu było psychopatami, w polityce ?tylko? 12%

Według mnie jest tak, że partie polityczne wybierały swoich kandydatów na wysokie stołki przez ostrożną selekcję (i delikatną grę sił). Oczywiście inaczej wygląda to z politykami, którzy założyli WŁASNE partie.

1.?No bo ja próbowałem mu zapalniczke w zęby wsadzić? czyli jak udzielić pomocy podczas ataku padaczki

2.LRAD czyli jak policja kupiła sześć megafonów za 780tyś. złotych

3.Miejski survival ? kiedy z kranów przestanie płynąć woda cz. 1

4.Recenzja lampy Indigo Freeplay

5.Od wybitej szyby do wybitych zębów czyli ?broken windows theory?