Tekst o micie zalecającym kaszel na zawał miał bardzo szeroki odzew. Jako kontynuację tego tematu, bierzemy na tapetę kolejne urban legend. Jest to instrukcja, jak przy pomocy tajemniczych technik akupunktury udzielić pomocy osobie z udarem mózgu (wylewem). Cała „instrukcja” jest przydługa, dlatego rozbiłem ją na mniejsze części.

Porada chińskiego profesora, jak udzielić pierwszej pomocy ofiarom wylewu. Trzymaj w domu strzykawkę lub nawet zwykłą igłę do szycia lub prostą szpilkę. To jest zdumiewające, jak w nietypowy sposób można odwrócić skutki wylewu. Kiedy dochodzi do wylewu, naczynia krwionośne w mózgu stopniowo pękają.

Udarów mózgu, zwanych również (błędnie) „wylewami” są dwa rodzaje. Krwotoczne i niedokrwienne. Przy czym niedokrwienny stanowi około 90% wszystkich udarów! Czyli ten magiczny sposób, „działa” tylko na 10% wszystkich udarów. Warto dodać też jeden szczegół. Jedyny sposób, aby odróżnić udar krwotoczny od niedokrwiennego to badanie tomografem komputerowym. Nie wiem jak sprawa wygląda u Was, ale wszystkie TK jakie znam znajdują się w szpitalach i to tych bardziej specjalistycznych. Złośliwy troll, który jest autorem tego mitu nie wysilił się nawet na solidny risercz.

Kiedy zdarzy ci się być świadkiem wylewu nie ma znaczenia, w jakim miejscu znajduje się chory. Nie ruszaj go z miejsca, ponieważ naczynia krwionośne popękają. Ewentualnie pomóż choremu usiąść w bezpiecznym miejscu, aby zabezpieczyć przed ponownym upadkiem.

Owszem, osobę z  podejrzeniem udaru należy ułożyć w wygodnej pozycji. Jednak pękające naczynia nie mają nic do tego. Chodzi o ograniczenie wysiłku, który wiąże się z przyśpieszeniem przepływu krwi.

Acupuncture_chart_300px

Jeżeli masz w domu strzykawkę z igłą (byłoby to najlepsze), to dobrze, jeżeli nie to wystarczy igła do szycia lub szpilka.
1. Umieść igłę nad ogniem, aby ją wysterylizować.
2. Następnie nakłuj czubki wszystkich 10-ciu palców.
3. Nie ma specjalnego punktu akupunkturowego, po prostu nakłuwaj w odległości 1 mm od paznokcia.
4. Nakłuwaj, aż pokaże się krew.
5. Jeżeli krew nie zacznie wypływać, uciskaj opuszki palców chorego, aż do wypłynięcia krwi z nakłutych miejsc.
6. Kiedy wszystkie 10 palców już krwawi, poczekaj kilka minut.
Chory powinien odzyskać przytomność w tym czasie.
7. Jeżeli usta chorego są wykrzywione, nacieraj uszy chorego aż będą
czerwone.
8. Następnie nakłuj płatki uszu dwukrotnie, aż wypłyną po 2 krople krwi z każdego płatka.
9. Poczekaj aż chory powróci do normalnego stanu i zabierz go wtedy do szpitala.

„Magiczność” tego fragmentu chyba nie wymaga komentarza. Chociaż nie. Mam pytanie. „Sucha” sterylizacja trwa w około 150 stopniach 30 minut. Ile muszę trzymać igłę nad ogniem świecy aby było ok?

Jeżeli nie zrobi się tego co powyżej, a chory jest zabrany przez pogotowie, to w czasie transportu od wstrząsów na drodze popękają naczynia krwionośne w mózgu.

W przypadku udaru jest bardzo ważne, aby pacjent trafił jak najszybciej do odpowiedniego szpitala. W pierwszych godzinach są duże szanse, aby cofnąć uszkodzenia mózgu. Później pozostaje już tylko kosztowna i długotrwała rehabilitacja.

Nauczyłem się, że upuszczanie krwi ratuje życie, od chińskiego lekarza Ha Bu Ting, który mieszka w Sun Juke. Następnie doświadczyłem tego w praktyce, dlatego też mogę powiedzieć, że metoda ta jest skuteczna w 100 %. W 1979 roku uczyłem w Fung Gaap College w Tai Chung.

Pewnego popołudnia miałem wykład, kiedy inny wykładowca wpadł do mojej sali i w przerażeniu wykrzyknął: Kiedy zobaczyłem naszego kierownika, Pana Chen Fu Tien, był blady, jego mowa była bardzo niewyraźna, jego usta były wykrzywione i miał wszystkie objawy wylewu. Natychmiast poprosiłem jednego ze studentów, aby pobiegł do najbliższej apteki i kupił strzykawkę, którą po nakłuwałem opuszki palców chorego. Kiedy wszystkie 10 palców krwawiły (krople krwi wielkości ziarna grochu), nacierałem jego uszy. Po kilku minutach twarz pana Chen odzyskała kolor i pojawił się blask w oczach, ale jego usta ciągle były wykrzywione. Więc pociągałem jego uszy, aby napłynęła krew.

Kiedy uszy były już czerwone, nakłułem płatki uszu dwukrotnie do pojawienia się dwóch kropli krwi na każdym uchu. W przeciągu 3-5 min usta powróciły do normy i jego mowa stała się wyraźna. Pozwoliliśmy mu odpocząć przez chwilę, a następnie podaliśmy filiżankę herbaty. Po czym sprowadziliśmy go na dół i zawieźliśmy do szpitala. Pozostał w szpitalu przez noc, a następnego ranka powrócił na uczelnie na zajęcia. Wszystko powróciło do normy. Nie było żadnych zmian chorobowych.

Kilka orientalnych, trudnych do wypowiedzenia słów, historia rodem z „trudnych spraw” i legenda jest uwiarygodniona.

Jeżeli będziemy pamiętali o metodzie upuszczania krwi i rozpoczęciu ratowania życia natychmiast, w krótkim czasie, ofiary wylewu będą uratowane i powrócą do normalnego życia w 100 %. PROSZĘ PRZEŚLIJ innym.

Typowe dla internetowych łańcuszków szantaż emocjonalny „prześlij bo inaczej…”. Na szczęście porady są z kategorii „medycyny alternatywnej”, co już samo w sobie powinno wzbudzić niepokój.

Artykuł oparłem na podstawie powszechnie dostępnej wiedzy naukowej. A część osób i tak powie, że jestem na smyczy koncernów farmaceutycznych 😉

Na deser, dla tych co jeszcze nie widzieli – homeopatyczny ostry dyżur:
YouTube Preview Image

Chcesz dostawać informację o nowych artykułach? Dopisz się do newslettera!