Na wszystkich stronach i blogach pojawiły się już zeszłoroczne podsumowania. Jako, że my jesteśmy wyjątkowi u nas pojawią się dwuletnie wspominki.

Dlaczego akurat dwuletnie? Bo dokładnie dwa lata temu na stronie pojawił się pierwszy wpis (dotyczący swoją drogą struktury pogotowia ratunkowego).

Strona powstała z potrzeby chwili. Nigdzie w polskiej sieci nie mogłem znaleźć strony, która by odpowiedziała na moje pytania, jako osoby zainteresowanej tematem bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego (stąd również nazwa strony) od strony czysto praktycznej.

Sprawa była prosta. Skoro takiej strony nie ma, to trzeba ją stworzyć!

Dla kogoś, którego szczytem webmasterskich możliwości było wysłanie maila stanowiło nie lada wyzwanie. Zgodnie z tradycyjnie polskim ?jak to, JA nie dam rady?? potraktowałem to tylko, jako dodatkowa motywacja do pracy. Pracy, której efekt widzicie.

Z biegiem czasu jak funkcjonował blog pojawił się efekt kuli śniegowej. Najpierw zgłosił się Kapral, który cytuję ?w sumie to bym chciał prowadzić bloga, ale mi się nie chce? (jak pokazał czas, jego teksty były jednymi z najchętniej czytanych).

Później mail od Larsa, który wyglądał jak żart (jakbyście zareagowali gdyby ktoś wam napisał, że jest oficerem Duńskiej Straży Przybrzeżnej o specjalizacji ratownictwo i przetrwanie i chce nawiązać współpracę?).

A ostatnio Marcin ?ESDS Tactical? który rozłożył na czynniki pierwsze problem prawnych kwestii związanych z obroną konieczną.

Poza tym kilka zaprzyjaźnionych serwisów: latarka.pl; 13schron i wesołe chłopaki z survivaltech.pl

Strona na początku miała dotyczyć wspomnianego bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. W ciągu dwóch lat jej koncepcja zmieniła się o blisko 90st. Ze strony dla studentów i osób związanych ?z branżą bezpieki? stała się pierwszą w Polsce stroną poruszającą zagadnienia Home Security.

Co z nowości na nowy rok?

W końcu zmieniamy layout strony. Nie przystoi, aby 2-letnia witryna korzystała z tak archaicznego wyglądu. Dlatego nawiązujemy współpracę z grafikiem i (mam nadzieję niebawem) będziecie mogli zobaczyć nasza nową odsłonę.

Razem z Kapralem opracowaliśmy kilka szkoleń, które będziemy wdrażać w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czego będą dotyczyć szkolenia?

Więcej informacji wkrótce, jednak na pewno NIE będą miały w nazwie ?strzelanie? albo ?taktyczne?. 🙂

Zastanawiam się również nad otwarciem drugiej strony, która by dotyczyła bezpieczeństwa w kontekście organizacji i korporacji. Jednak ten temat wyklaruje się z czasem. Wszystko zależy od pozytywnego rozwinięcia się kilku innych projektów.

Bardzo dziękuję za duże wsparcie z Waszej strony. Gdyby nie dużo pozytywnej energii z waszej strony, pewnie już dawno bym rzucił ten projekt gdzieś w ciemny kąt.  🙂

I pamiętajcie! Robiąc zakupy u Paramedyk24 i Karalucha albo klikając na reklamę adtaily wspieracie stronę! 😉

Jeszce raz dzięki

pozdrawiam

Łukasz Stępień