Mariusz Trynkiewicz znowu w roli głównej. Wyjdzie czy nie wyjdzie? Zabije czy nie zabije? A może uda się go wykastrować? Medialna histeria sięga zenitu. Nawet na blogu poświęciliśmy mu kilka słów, w kontekście zaufania do państwa jako organizacji. Dziwnym trafem, służba więzienia (po ponad 20 latach) znalazła w jego celi…. dziecięcą pornografię. Ciekawe, że nigdy wcześniej nie przeszukiwali jego celi. Skupiając się na „szatanie z Piotrkowa” (jak był nazywany), można łatwo zapomnieć, że „nie jeden Trynkiewicz w Polsce żyje”. W ciągu najbliższych 2-3 lat na wolność może wyjść o wiele większa liczba osób powszechnie uważanych za zwyrodnialców. Ciekawe, czy u nich też coś takiego się znajdzie.

Leszek Pękalski – wampir z Bytowa

Oskarżony o 17 morderstw, dwa gwałty i uprowadzenie dziecka. Sam się przyznawał do blisko 90-ciu osób, jednak traktowano to z dystansem. Ze względu na braki dowodów, skupiono się tylko na jednym morderstwie – 17-letniej Sylwii, pracownicy sklepu, w którym Pękalski robił regularnie zakupy. Do zbrodni doszło, kiedy przypadkiem spotkał ją na leśnej ścieżce. Oświadczył się jej, a w momencie odrzucenia wpadł w szał. Przewrócił ofiarę i zaczął dusić, uderzając w głowę, aż przestała się ruszać.

pekalski001

Jak zeznawał:

Onanizowałem się nad nią, do niej się spuściłem, do wnętrza, między nogi. Czułem, czułem, że byłem zadowolony seksualnie, że choć raz miałem dziewczynę.

Zwłoki zostały znalezione przez rodziców. Tydzień po morderstwie nastolatki zgwałcił 40-letnią kobietę. Tym razem ofiary nie zamordował i dzięki temu udało się go zidentyfikować. Ze względu na stan psychiczny (lekki poziom upośledzenia) dostał za gwałt wyrok w zawieszeniu. Dopiero z czasem powiązano jego osobę z niewyjaśnionymi zbrodniami, do których dochodziło w miejscu jego zamieszkania. Po aresztowaniu szybko przyznał się do morderstwa 17-latki. Podczas przesłuchania poprosił policjantów o dmuchaną lalkę, aby móc zaspokajać swoje potrzeby.

Z więzienia wyjdzie w 2017 roku.

Henryk Moruś – zabójca z Sulejowa

Zastrzelił z karabinka sportowego siedem osób. Jedynym celem jego działania była chęć zysku. Zastrzelił między innymi kobietę w ciąży, śpiące małżeństwo i ekspedientkę w sklepie. Wpadł po tym, jak podczas libacji alkoholowej strzelił kompanowi w głowę. Policji udało się połączyć broń z poprzednimi zabójstwami.

W trakcie procesu starał się za wszelką cenę uniknąć wyroku. Odmawiał składania zeznań, nie przyznawał się do winy oraz symulował chorobę psychiczną. W środowisku sędziowskim legendą jest owiana sytuacja, kiedy podczas rozprawy rozebrał się i oddał mocz na środku sali sądowej. Został skazany na karę śmierci, jednak zamieniono mu ją ostatecznie na karę dożywocia.

MORUŒ

Z więzienia wyjdzie… Nigdy. Zmarł 18 sierpnia 2013 roku, jednak starał się o przedterminowe zwolnienie w 2017 roku.

Eugeniusz Mazur – wampir z Olsztyna

Recydywista, który całe życie znęcał się nad swoimi bliskimi. Morderca czteroosobowej rodziny, w tym 3-letniej dziewczynki i 16-letniego chłopca. Wszyscy zostali brutalnie zamordowani przy pomocy noża. Jak twierdził, zamordował za długi. Nigdy nie wyraził skruchy za swój czyn. Podczas procesu groził sędziemu. Wielokrotnie wypowiadał się, że jak wyjdzie na wolność, to odpłaci wszystkim, którzy zeznawali przeciwko niemu.

Z więzienia wyjdzie w 2016 roku – będzie miał wtedy 67 lat.

 

To są tylko trzy nazwiska, ale lista jest znacznie dłuższa. Grzegorz Płociniak, zabójca 11-letniej dziewczynki; Zenon Gliwa, morderca dwóch dziewczynek, czy Zbigniew B. – osoba, która w wieku 19 lat torturowała i zamordowała swoją terapeutkę i jej przybraną córkę. I wielu, wielu innych…

W takich momentach warto się zastanowić nad wdrożeniem modelu skandynawskiego. Modelu, o którym usłyszał cały świat po zdarzeniu typu active shooter z udziałem Andersa Breivika. Tam nie ma kary dożywocia, a maksymalny wyrok, jaki można otrzymać to 21 lat. Po zakończeniu kary specjalna komisja ocenia poziom zresocjalizowania skazanego i możliwość jego powrotu do społeczeństwa. Dzięki temu nie ma sytuacji, w której wypuszcza się na wolność jednostki, które powinny być odizolowane do końca życia.

Chcesz dostawać informacje o nowych artykułach? Dopisz się!


 

Źródła:
http://nasygnale.pl/